NA OBJEDNÁNÍPo - Pá 8:00-18:00, So 9:00-12:00Volejte+420 607 996 535

Podiatrie

Podiatrie je obor, ve kterém se prolíná lékařská a nelékařská část. Setkáváme se zde s vyšetřením a léčbou poruch v oblasti nohou, pedikúrou nebo například péčí o diabetickou nohu.

S ČÍM VÁM MŮŽEME POMOCI?


V naší praxi se zaměříme více na medicínskou část. Chceme Vám pomoci při bolestech chodidel, které mohou mít mnoho různých příčin, ať už přetížení svalů, pokles příčné či podélné klenby nebo patní ostruhy, dále Vám pomůžeme s řešením poúrazových stavů po výronech, poraněních vazů v kotníku nebo koleni, přetržení Achillovy šlachy.

Vaše chodidla jsou základním stavebním kamenem, nesou velkou zátěž a jakékoliv obtíže ovlivní celé Vaše tělo. Proto dlouhodobé bolesti zad mohou souviset s postavením nohou.

V neposlední řadě Vám rádi pomůžeme při bolestech způsobených dlouhým stáním v práci v pevných pracovních botách nebo s potížemi  nohou při sportu.
CO VÁS ČEKÁ PŘI VYŠETŘENÍ


Každá noha je jedinečná a zaslouží si individuální přístup. My Vám v naší ambulanci nabízíme celkové vyšetření Vašeho těla. Na samém začátku zjistíme potřebné informace o Vašich obtížích, poté následuje vyšetření ve spodním prádle, kde se zaměříme na bolestivá místa, přetížené svaly, omezenou hybnost kloubů.

Zhodnotíme Vaši chůzi a na podiatrickém zařízení zvaném Podoskop uvidíme zatížení chodidel ve stoji, postavení pat, kotníků a kolen. Jednotlivé informace poskládáme jako skládačku a podle výsledků doporučíme vhodné řešení Vašeho problému. Celé vstupní vyšetření trvá přibližně hodinu.

Nabízíme Vám několik možností ovlivnění Vašich obtíží. Základním prvkem by mělo být aktivní cvičení s využitím fyzioterapeutických postupů, dále Vám můžeme vytvořit individuálně tvarovatelné vložky do bot od firem Formthotics nebo Vasyli Medical, popřípadě doporučíme vhodnější obuv, ortézu či kineziotaping.
VLOŽKY DO BOT

Vložky do bot jsou ortopedické pomůcky, kterými můžeme podpořit a zkorigovat správné fungování nohou nebo je využít jako prevenci, pokud jsou nohy vystaveny velké a dlouhodobé zátěži. Zabezpečují rovnoměrné rozložení tlaku chodidla, tlumí otřesy, pomáhájí navést chodidlo do správné pozice a snižují únavu nohou.

Nabízíme vložky do bot od firem Formthotics a Vasyli Medical z termoplastického materiálu, které jsou individuálně doupravitelné pro každého klienta, a to i opakovaně.

Pokud Vám vybereme vložky do bot, odnesete si je hned po první návštěvě, výraznější korekce probíhají za 3-6 týdnů, aby si Vaše chodidlo mohlo na zvolenou vložku pomalu navyknout.

KINEO info


Zásady ochrany osobních údajůSociální sítě


Facebook
© KINEO.CZ 2019. Všechna práva vyhrazena.